Activeserwis – Serwis opon

Strona główna » Opony » Opony ciężarowe » Serwis czujników TMPS

Serwis czujników TMPS w pojazdach ciężarowych

Czujniki TPMS (Tire Pressure Monitoring System) w pojazdach ciężarowych pełnią istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i optymalnej wydajności floty. W przeciwieństwie do samochodów osobowych, pojazdy ciężarowe ważą więcej i są wykorzystywane w bardziej wymagających warunkach. To wymaga monitorowania ciśnienia w oponach. Systemy TPMS w autach ciężarowych mogą różnić się od tych stosowanych w samochodach osobowych, zarówno pod względem technologii, jak i zakresu funkcji.

W pojazdach ciężarowych, gdzie opony mogą być narażone na większe obciążenia i trudne warunki drogowe, systemy TPMS są zwykle bardziej zaawansowane. Czujniki ciśnienia w oponach muszą być w stanie śledzić zmiany w obciążeniu pojazdu oraz pracować w warunkach ekstremalnych, co wymaga solidnej konstrukcji i precyzyjnej diagnostyki. Dodatkowo, w przypadku dużych flot pojazdów ciężarowych, istnieje potrzeba zautomatyzowanego monitorowania ciśnienia w oponach na poziomie zarządzania flotą, co wymaga integracji systemów TPMS z oprogramowaniem do zarządzania flotą.

Zalety posiadania systemu TPMS w pojazdach ciężarowych są podobne do tych w samochodach osobowych, ale mogą mieć jeszcze większe znaczenie Poprawa bezpieczeństwa, optymalizacja zużycia paliwa, zmniejszenie ryzyka uszkodzeń opon i zwiększenie efektywności floty to tylko kilka korzyści, jakie może przynieść zastosowanie systemu TPMS w autach ciężarowych.

Zamów serwis mobilny

+48 725 535 535