Activeserwis – Serwis opon

Strona główna » Opony » Opony ciężarowe » Wymiana i wyważanie opon ciężarowych

Wymiana i wyważanie opon do pojazdów ciężarowych

Wymiana i wyważanie opon ciężarowych są kluczowymi czynnościami w utrzymaniu bezpieczeństwa oraz efektywności floty pojazdów ciężarowych. W przypadku opon ciężarowych, których wymagania są bardziej wymagające niż w przypadku opon samochodowych, regularna wymiana i wyważanie są niezbędne dla zapewnienia optymalnej trakcji, stabilności oraz minimalizacji zużycia paliwa.

Wymiana opon ciężarowych polega na demontażu starych opon i zamontowaniu nowych, odpowiednio dostosowanych do warunków eksploatacyjnych. Podczas tego procesu kluczową kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie nowych opon oraz dokładne dopasowanie do felg, aby uniknąć wypadków spowodowanych luźnymi lub źle zamocowanymi oponami.

Wyważanie opon ciężarowych jest równie istotnym etapem, ponieważ nierównomierny rozkład masy w kole może prowadzić do drgań, zużycia nierównomiernego bieżnika oraz dodatkowego obciążenia mechanizmów zawieszenia. Poprzez precyzyjne wyważenie, eliminuje się te problemy, co przekłada się na poprawę komfortu jazdy, stabilność pojazdu oraz wydłużenie żywotności opon. Dlatego regularne przeprowadzanie wyważania opon jest kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa i efektywności floty ciężarówek.

Wymiana opon - serwis mobilny

Nasza firma oferuję również usługi serwisu mobilnego na terenie Polski i Europy. Dzięki serwisowi mobilnemu, możemy zaoferować wymianę opon na miejscu u klienta, lub w miejscu wystąpienia awarii pojazdu. W przypadku rozerwania opony w trasie, gdy jej naprawa nie jest możliwa, nas serwis mobilny wymieni oponę na nową, a pojazd będzie gotowy do dalszej trasy.

 

Zamów serwis mobilny

+48 725 535 535